Zdrowe i smaczne soki coraz częściej goszczą w diecie młodych, nowoczesnych ludzi. Poranna szklanka soku z pomarańczy zaczyna zastępować filiżankę kawy. Wciąż jeszcze sporo osób decyduje się na zakup soków w markecie, nie wiedząc, że przygotowanie soków w zaciszu własnej kuchni jest bardzo proste i przyjemne. Jedyne co wystarczy mieć pod ręką to kilka warzyw, owoców i sprawną, mocną wyciskarkę.

wyciskarka soków

Panie zwykle doceniają własnoręcznie wyciskane soki z powodu ich niezwykłych właściwości zdrowotnych i dietetycznych. Panowie znacznie częściej za priorytet uznają ich świeży i orzeźwiający smak – niezależnie od powodów dla których soki goszczą na naszym stole, dobrze jest zadbać o to by we własnej kuchni przygotowywać napoje cechujące się najlepszą możliwą jakością. Aby było to możliwe konieczne jest zaopatrzenie się w urządzenie do produkcji soku, które cechować będzie się wysokimi standardami

DOBRA MARKA = DOBRY SOK
Wybór wyciskarki wydaje się być sprawą prostą. Jednak kiedy prześledzimy dostępne w sklepach czy Internecie oferty, bardzo szybko okaże się, że ta kwestia wcale nie jest taka łatwa. Dostępne urządzenia różnią się pod wieloma względami. Na co trzeba zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, aby nie zniechęcić się soków z powodu marnej ich jakości? Zwykle jest tak, ze urządzenia renomowanych producentów stawiane są na piedestale. Przyczyna tego jest oczywista – znani i lubiani twórcy urządzeń AGD mają możliwość korzystania z ogromnych doświadczeń swojej firmy i zaawansowanych technologii, które umożliwiają im tworzenie urządzeń praktycznych, trwałych i funkcjonalnych. Zawsze lepiej zdecydować się na urządzenie sygnowane znanym logiem – jest to najczęściej gwarancja, że nasza wyciskarka będzie służyć długie lata i produkować przetwory warzywno-owocowe, które cieszyć będą smakiem i kolorem. Przykładem może być tutaj znana z doskonałych wyciskarek – firma Kuvings – jej sztandarowe produkty – modele Kuvings NS-750 S.C. czy Kuvings B6000 Big Mouth są szeroko chwalone przez rzesze zadowolonych klientów. Nie bez powodu – nowatorskie technologie stosowane w tych urządzeniach dają możliwość tworzenia soków, musów i przecierów o najwyższej możliwej jakości. To przykład tego, że markowa wyciskarka dobrej firmy jest zawsze strzałem w dziesiątkę.

OPCJA EKONOMICZNA?
Na zdrowiu nie warto oszczędzać. Jeżeli chodzi o zakup wyciskarki to zawsze lepiej zdecydować się na urządzenie które będzie co prawda odrobinę droższe, ale będzie spełniać wszelkie oczekiwania jakie stawiamy dobrej jakości sprzętom. Droższe urządzenia nie tylko oferują zwykle więcej opcji i możliwości, ale są też ładniejsze i trwalsze – materiały wysokiej jakości sporo kosztują, ale procentują wieloletnią i bezproblemową eksploatacją. Czy można jednak czasem nieco oszczędzić? Kiedy względy finansowe nie pozwalają aktualnie na kupno bardzo drogiego urządzenia lub chcemy zaopatrzyć się w wyciskarkę „na próbę”, aby sprawdzić czy własnoręczne przygotowywanie soków jest naprawdę dla nas – można skorzystać też z ofert tańszych, ale sprawdzonych urządzeń. Dobrym przykładem z ekonomicznej półki dobrych wyciskarek jest LO7050 Concept – tanie, ale szeroko rekomendowane urządzenie dla ludzki, którzy zaczynają swoją przygodę z wyciskaniem soków.

Przygotował: COOK&LOVE