Kto z nas nie chciałby, aby jego mieszkanie wyglądało okazyjnie i żeby wszystkie elementy pasowały perfekcyjnie do siebie. Jednak przy obecnym ogromie wybór farb, tapet, mebli, podłóg itp. jest dość trudny. W tym artykule skupię się na podstawowych rodzajach podłóg.

Pierwszym rodzajem są podłogi ceramiczne, które stają się coraz popularniejsze zwłaszcza w kuchniach i łazienkach są w rozsądnej cenie, a dzięki swoim właściwością ceramicznym są odporne za zwilgocenie. Kolejnym rodzajem podłóg są podłogi drewniane. Drewniane podłogi wciąż są najbardziej popularne jakość takiej podłogi zależy od drewna jakie zostało użyte do jej wykonania. Następne są podłogi kamienne. Podłogi wykonane z kamienia nie są jeszcze tak popularne jak dwie wyżej wymienione, ale dają naprawdę dobry efekt.

Niestety zrobienie takiej podłogi wiąże się z bardzo dużymi kosztami więc nie są dla każdego i być może z tego wynika ich mniejsza popularność. Następne są wykładziny zwiększają one izolacyjność cieplną w pomieszczeniu i najczęściej są wykonane z tworzywa sztucznego. Podobnie jak drewniane podłogi są bardzo popularne, ale rzadko stosuje się je w łazience oraz kuchni. Ostatnim rodzajem podłóg są podłogi szklane. Muszą wytrzymać duże obciążenie, dlatego wykonane są z grubego szkła i wsparte stalowymi szkieletami. Wiążą się z bardzo dużymi kosztami, dlatego są dość rzadkie, ale dają w mieszkaniu naprawdę imponujący efekt.