Kupując elektronarzędzia, warto zwrócić nie tylko na ich funkcjonalność, ale także i markę. Wiadomo, że możemy zainwestować w narzędzia no name, które są wyjątkowo przystępne cenowo, jednak nie jest to najlepszy wybór, jeśli zależy nam na długotrwałym, wygodnym użytkowaniu danych narzędzi. Dobrym rozwiązaniem są produkty amerykańskiej marki Black&Decker, która na rynku elektronarzędzi jest obecna już od początku XX wieku.

Jeśli szukają Państwo wysokiej klasy wiertarek, które przydadzą się podczas prac budowlanych i remontowych, zachęcamy do rozważenia zakupu sprzętu marki Black&Decker. W tej chwili w ofercie tego cenionego producenta możemy znaleźć zarówno wiertarki z udarem, jak i bez udaru. Atrakcyjna stylistyka, wytrzymałość na intensywną eksploatację oraz korzystne ceny – tego mogą się Państwo spodziewać, inwestując właśnie w profesjonalne elektronarzędzia marki Black&Decker.

Wiertarki Black&Decker – uniwersalne elektronarzędzia

Wiertarka to jedno z tych elektronarzędzi, które cieszy się ogromną popularnością. Dobra wiertarka przyda się w każdym domu, nawet, jeśli prace remontowe wykonujemy tylko okazyjnie. Warto w tym miejscu podkreślić, że wiertarki Black&Decker to uniwersalne elektronarzędzia, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Warto zaznaczyć, że producent dostarcza wiertarek, które pozwalają na efektywne, szybkie, bezpieczne wiercenie otworów w różnych materiałach.

Ze względu na kompaktową budowę wiertarek Black&Decker oraz takie funkcjonalności jak blokada włącznika zawsze można liczyć na pełen komfort pracy. Obecnie produkowane modele mają ulepszoną konstrukcję, zapewniają swoim użytkownikom płynną regulację prędkości obrotowej. To wszystko przekłada się na fakt, że wiertarki Black&Decker cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Z wiertarek amerykańskiej marki korzystają profesjonaliści i amatorzy.

Dobra wiertarka Black&Decker – z udarem albo bez udaru

W tej chwili można oczywiście zakupić wiertarki Black&Decker o bardzo różnych parametrach. Zdecydowanie można założyć, że każdy znajdzie model dla siebie. Osoby, które nie potrzebują zbyt profesjonalnych narzędzi, które planują tylko wiercenie w miękkich materiałach, mogą zdecydować się na zwykłe wiertarki bez udaru. To jak najbardziej wystarczające rozwiązanie, gdy chodzi np. o wiercenie w drewnie.

Inaczej ma się sytuacja, kiedy planujemy wiercenie także w twardych materiałach, jak np. betonowe ściany. W tym przypadku konieczne jest wybranie jakiejś nowoczesnej wiertarki udarowej. Pamiętajmy, że urządzenia amatorskie mają mniejszą moc niż profesjonalne wiertarki udarowe. Oczywiście bardzo dobrym rozwiązaniem jest także zakup nowoczesnej wiertarki, w której można wybrać określony tryb pracy – w praktyce oznacza to, że można wiercić zarówno z darem, jak i bez udaru – wszystko zależy od konkretnego materiału.

Wiertarki Black&Decker – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli wiertarek Black&Decker. Nic dziwnego w tym, że czasami jest po prostu trudno znaleźć odpowiedni model, który sprosta naszym wymaganiom Nie zawsze jest sens w inwestowaniu w najdroższy modele, jeśli np. wiertarki zamierzamy używać tylko raz na jakiś czas. Co właściwie należy wziąć pod uwagę, kiedy akurat stoimy przez wyborem wiertarki Back&Decker? Najpierw warto zdecydować, czy potrzebujemy wiertarki z udarem czy też bez udaru. Kolejna ważną kwestią jest moc wiertarki.

Jeżeli zdecydujemy się na urządzenie o większej mocy, możemy z powodzeniem używać także wierteł o większej średnicy, a także wiercić w twardszych materiałach. Kolejną kwestią, która na pewno należy wziąć pod uwagę, jest monet obrotowy konkretnego urządzenia. Im wyższy moment obrotowy wiertarki, tym łatwiej możną wiercić w twardych materiałach. Istotna jest naturalnie prędkość obrotowa – to od niej zależy wydajność urządzenia. Kolejna rzecz, którą z pewnością należy wziąć pod uwagę, jest maksymalna średnica wiercenia. To bardzo ważny parametr, od którego zależy prawidłowy dobór wiertła.