Rusztowania przestrzenne (inaczej zwane: rusztowania stojakowe, rusztowania choinkowe) stanowią niemal najlepsze rozwiązanie dla potrzeb konstrukcji o skomplikowanych kształtach. Przykładowe zastosowania takiej konstrukcji to: budowa konstrukcji wsporczych pod wiaduktami, mostami, ale również z powodzeniem mogą stanowić nośnik reklam wielkoformatowych, lub też konstrukcji pod scenografię. Duży zakres wyboru przydatnych elementów zapewnia możliwość elastycznej rozbudowy siatki rusztowania w trzech wymiarach. Projektanci proponują swoim klientom przykładowe dwa rodzaje rusztowań: Layher Allround oraz Altrad Mostostal Rotax.

System Layher Allround łączy w sobie zarówno prostotę montażu z praktycznie nieograniczonymi możliwościami konfiguracji, a także bezpieczeństwem użytkowania. Rusztowania tego typu znajdują swoje zastosowanie w fabrykach oraz zakładach przemysłowych, takich jak: stocznie, rafinerie, hangary lotnicze, a także przy specyficznych konstrukcjach scenicznych. Rusztowania przestrzenne systemu Allround świetnie sprawdzają się przy pracach budowlanych i to w szczególności przy wybitnie skomplikowanych fasadach.

Konstrukcja rusztowania typu Layher Allround opiera się na zastosowaniu trzech zasadniczych elementów: stojaka, stężenia i rygla.

Jeśli natomiast chodzi o rusztowanie typu Altrad Mostostal Rotax, konstrukcja ta opiera się o system pól o różnych wymiarach. Daje to możliwość rozbudowy siatki w różnych kierunkach, co z kolei sprawia, że łatwo jest zoptymalizować konstrukcję rusztowań do odpowiednich obiektów o przeróżnych kształtach  i to dużo lepiej niż w przypadku rusztowań ramowych.

A więc jeśli planujesz prace na wysokościach zainwestują w nowoczesne rusztowania budowlane. Usprawnia Twoją pracę, pozwolą dosięgnąć do najwyższych miejsc, a  przy tym zapewnia bezpieczeństwo. Jeśli planujesz scenografię to musisz koniecznie pomyśleć o rusztowaniu. A więc do dzieła! Rusztowania to konstrukcja, która pozwoli Ci wykonać niezbędne prace na wysokości.  

Więcej informacji na Sternservice – rusztowania używane